Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Sami sobie to szambo…

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Sami sobie to szambo…

Należało wam się. Byłym funkcjonariuszom milicji, służby bezpieczeństwa, straży pożarnej i wojska. Należało się to szambo wylewane teraz na wasze życiorysy. Generalskie epolety zrywane przez teoretyków wojen partyzanckich i zakochanych w nich gówniarzy. Następnymi do degradacji będą pułkownicy, majorzy, a potem już każdy „sowiecki żołnierz”. Każdy, który nosił „orzełka bez korony”. Żywy, lub na potrzeby śledztwa ekshumowany.

Należało wam się. Byłym członkom Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kiedyś weteranom pracy, budowniczym Polski Ludowej. Dziś „sowieckim” ogniwom „zbrodniczego systemu”. Dość pobłażania. Od dziś wszystkie krzywdy wyrządzone prawdziwym Polakom przez „komunistyczną” PZPR nie będą już tuszowane i wybaczane. Zostaniecie przykładnie osądzani i ukarani. Módlcie się, może bóg wam wybaczy. „Dobra Zmiana” na pewno nie.

Należy wam się to dzisiejsze szambo jak psu buda. Ciężko na nie zapracowaliście oddając pisanie historii i wychowanie młodzieży polskiej prawicy. I równie prawicowemu kościołowi katolickiemu. Oddaliście im też media, wyższe uczelnie i instytucje kultury. Naiwnie wierząc, że prawa strona zawartych umów dotrzyma. Podobnie jak kościół katolicki – notariusz narodowego porozumienia. Bezmyślnie licząc, że jakoś to będzie. Rozsadek w przyszłości zwycięży. Dopadła was ta przyszłość. Kościół prowizję skasował, umowy się wyparł. Po umiarkowanej, sytej prawicy władzę przejęli głodni mołojeckiej sławy, sfrustrowani ultrasi. Oprycznina Kaczyńskiego. Potrzebujący „komunistycznego” wroga niczym narkoman dopalacza. Kozła ofiarnego. Bezbronnego frajera do publicznego skopania. Zostaliście frajerami, bo wasi polityczni i środowiskowi liderzy politykę historyczną sobie odpuścili. I media.

I koleżeńskie więzi. I wspólnoty ideowe. I wychowanie swych następców politycznych. Skupiali się na szorstkich przyjaźniach, roszadach, intrygach, rozwoju przez podział. Beznadziejnie szukali poparcia kleru, biznesu, mitycznej nowej klasy średniej. Zapominając o was. Za co wy zapomnieliście o nich przy urnach wyborczych. Walcząc ze sobą, wspólnymi siłami oddaliście władzę prawicowym ultrasom. Wychowankom Kaczyńskiego. Cały polski parlament w ręce polskiej prawicy. Radykalnie „antykomunistycznej”, tej rządzącej, i umiarkowanie „antykomunistycznej”, teraz w opozycji. Wrogiej wobec siebie, ale zawsze zgodnej w potępianiu „komuny” i wszystkich nieszczęść z Polski Ludowej płynących. Dzisiaj nie ma politycznej ani medialnej przeszkody żeby karne kolumny humbejwinów prezesa Kaczyńskiego dalej plugawiły wasz dorobek. Deptały wasze autorytety. Wysyłały was na śmietnik historii.

Przy biernej postawie waszych dzieci, głosujących pewnie na PO, i wnuków głosujących na Kukiza lub Korwina. Przyznajcie sami, że należy wam się to szambo. I mnie też. Przecież przez naszą głupotę, krótkowzroczność polityczną, a przede wszystkim bezmyślną biernością, polska rozlazła lewica zapracowała sobie na władzę Jarosława Kaczyńskiego i jego kontrrewolucję kulturalną. Dała sobie narzucić ich wizję dziejów, ich wzorce osobowe, ich osąd. Sama sobie tego szamba naważyła. I jeszcze teraz dziwi się, że humbejwini „Dobrej Zmiany” jeńców brać nie chcą.

Artykuł ukazał się w „Dzienniku Trybuna”

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

26 komentarze/y

 1. jerzy 14:10, Gru 19, 2016

  Pański głos, Panie Piotrze, winien stać się
  głosem całej SLD. Brakuje mi tylko ciągłego wołania całej Lewicy do wspólnego wystąpienia w słusznej sprawie. Nie będziemy liczyć czy uzyskaliśmy 5 czy 5,5 procent powyżej progu wyborczego.

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. Janosik 13:00, Gru 19, 2016

  Wszyscy macie rację, ale są to racje cząstkowe.
  Prawda jest bardziej okrutna, bo PRL zbankrutowała!!!
  Przypomnę, że Naród sam zrobił z niej kabaret i dojdą krowę, którą niechciał swoją pracą karmić, tylko doić.
  Tych którzy uczciwie pracowali wyzywali od sługusów Moskali i zdrajców narodu.
  Warto przypomnieć słowa z Wesela Wyspiańskiego,lecz nie będę ich cytować, bo wszyscy je znamy.
  Dziś nadszedł czas żniw, cóż że zamiast zboża zbieramy tylko kąkol.
  Może nowe pokolenie będzie mogło wszystko zaorać i zasiać czyste ziarno i zebrać plon uczciwej pracy.

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. ratio_discessit 01:21, Gru 19, 2016

  Pan Piotr sporo tych błędów lewicy wyłapał, ale jest ich niestety dużo więcej. Przykładowo:
  -kurczowe trzymanie się obrony „autorytetów” tak skompromitowanych jak gen. Jaruzelski i wspomniana obrona przywilejów SBeckich. Rzeczywiście z takimi hasłami można trafić do młodzieży :)
  -ideologiczna walka z Kościołem, która młodych po prostu nie interesuje, a część ludzi przywiązanych do tradycji chrześcijańskich wręcz zraża; jednocześnie konsekwentne nawoływanie do przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich. Rzeczywiście jest w tym logika. Walka z Kościołem, w sytuacji kiedy społeczeństwo i tak się laicyzuje i równoległe sprowadzenie fundamentalistów nie sanujących żadnych wartości europejskich: prawa, równouprawnienia, mniejszości seksualnych. Taki totalny brak instynktu samozachowawczego.. We Francji muzułmanie stanowią ok 15% społeczeństwa, ale wśród mężczyzn w wieku poborowym jest to już 50%, a za 20 lat będzie 90%. Sorry Winnetou ale polska młodzież drugiej Francji nad Wisłą nie chce 😉

  Odpowiedz do tego komentarza
  • kapitan 16:51, Gru 19, 2016

   Dlaczego używasz sloganów typu „obrona przywilejów, sb-ckich”.
   Kilka tysięcy ludzi wrzucono do jednego wora z oprawcami a którzy nawet milisekundy nie mieli nic wspólnego ze służbami bezpieczeństwa.
   Poczytaj dokładnie, o co w tym biega, to tylko kilka stron projektu ustawy.
   Rdzawy kompleks względem tego/tych, którzy gołymi rękoma rozbrajali ładunki wybuchowe, zostawali kalekami lub ginęli stojąc w obronie mienia i zdrowia ludzi, którym uprowadzano dzieci, tylko przez to, że mieli kiedyś odwagę podpisać „cyrograf”, że do końca- nawet oddając za to swoje życie- będą wierni III Rzeczypospolitej.
   Za dużo mają? , bo sprzątaczka, budowlaniec czy elektryk lub polityk tyle nie ma.
   Zazdrość czy zemsta?
   Według mnie, brak wyobraźni politycznej obecnie rządzących. Nawet nie wiedzą o tym jak obecne środowiska mundurowe odbierają widząc to, co się dzieje z ich starszymi kolegami – czytaj: stagnacja, lęk i obawa= destrukcja podszyta strachem o przyszłość.
   Tak, więc drogi/a userze , wszyscy, którzy staną w obronie przyzwoitości, sprawiedliwości tej ludzkiej a nie plakatowej, są Godni o tym pisać, mówić i krzyczeć!

   Odpowiedz do tego komentarza
 4. Jerzy Cieślański 00:18, Gru 19, 2016

  Przecież to felieton z przymrużeniem oka… A tu każdy komentarz kiejby od proroka:)

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. Honiewicz 00:16, Gru 19, 2016

  Cóż, panie Piotrze, Pana tak rozgrzało? Żeby biczować nas i siebie? Może należało przy okazji tego ognia wymienić choć parę nazwisk? A nie tak anonimowo jeździć po wszystkich.

  W świetle tego co Pan napisał rację mają ci, którym Magdalenka stoi kością w przełyku? Tyle że oni widzą to jako zdradę narodową. Jest więc jakieś podobieństwo pomiędzy onymi a nami.
  Bo tacy, jak my możemy zrzucić winę na oddających w Magdalence władzę negocjatorów, którzy naiwnie zawierzyli kato-prawicowej naci w respektowanie umów. Mając, świadomość, na podstawie wiedzy o nich, że ta nędza moralna umów nie dotrzyma.

  Panie Piotrze, teraz jest po „ptokach”. Pozostaje nam jedynie sobie ulżyć …..

  Odpowiedz do tego komentarza
  • ratio_discessit 01:03, Gru 19, 2016

   „nędza moralna”?
   Czy Pan się dobrze czuje? Kim Pan jest żeby tak pisać o innych? To co PiS kontestuje to właśnie układ okrągłostołowy i jego dotrzymanie, przejawiające się m.in. grubą kreską, odwołaniem rządu Olszewskiego itd. Poza tym kto tą władzę oddawał? Autorytety moralne? :)

   Odpowiedz do tego komentarza
 6. jkw 22:54, Gru 18, 2016

  – nawaRZyła…

  Odpowiedz do tego komentarza
 7. Anhedonia 15:41, Gru 18, 2016

  Ano, niestety – sama „święta” prawda. Zapracowaliście na to, co się stało, bo od lat w wyborach nie było na kogo z lewicy głosować. Macie, o co się postaraliście – tylko dlaczego i my ponosimy konsekwencje? :/

  Odpowiedz do tego komentarza
 8. Lewicowiec 12:06, Gru 18, 2016

  Świetna analiza – trafna, rzeczowa aż do bólu i w pełni szczera. Trzeba nam nowej lewicy – młodej, naturalnej i przebojowej! Tłuste koty lewicy na emerytury, wnuki niańczyć a nie roztrwaniać partyjne fundusze!

  Odpowiedz do tego komentarza
 9. Fred 11:02, Gru 18, 2016

  Jaka lewica? W Polsce nigdy nie było lewicy, tylko w większości koniukturalne, antyspołeczne typy, liżące dupe klerowi i myślące o własnej karierze. Przykładem może być roztyty lewicowy prawnik w okularach, dla którego onegdaj najohydniejsze narzędzie bankowe pod postacią BTE było zgodne z prawem. To są ideały równości i sprawiedliwości? Idźcie w pisdu z tą wasza lewicą i hasłami. Jesteście zamaskowanymi neoliberałami. Niech historia zmiecie polską lewicę w tej postaci pod dywan.

  Odpowiedz do tego komentarza
 10. galernik 10:55, Gru 18, 2016

  złote słowa, cały czas nam się wmawia że jesteśmy „sierotami po PRL” w domyśle mniej sprawni intelektualnie. Nikt nie potrafi man powiedzieć że jesteśmy ludzmi dumnymi. Dumnymi z naszych osiągnięć: ja brałem udział w budowie reaktora jądrowego Maria – pytam ile raktorów Najjaśniejsza zbudowała po PRL. Jest wielu takich jak ja który czują własną wartość i po latach opluwania mają w d… pana Czarzastego i nnych jemu podobnych. Mieli elektorat „jak w banku” ale swoim lizusostwem go zdradzili a więc h.. im w d…

  Odpowiedz do tego komentarza
  • EWAMARIA 11:53, Gru 18, 2016

   W pełni się zgadzam. Polska Ludowa wykształciła tysiące specjalistów. Lasery, reaktory jądrowe, medycyna… – po 1989 r. wszystkich nas wyrzucono na bruk. zlikwidowano gotowy już projekt Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu,, polikwidowano instytuty naukowe, naukę, oświatę, Wielu nie przeżyło, bo jak się przystosować człowiekowi starszemu, fizykowi reaktorów jądrowych do proponowanej mu w urzędach dla bezrobotnych prac przy zamiataniu ulic albo w supermarkecie. Ze szkół też nas wyrzucano, wystarczyło ponadprzeciętnie uczyć – lub prosić dyrekcję, by matematyka odbywała się w sali z tablicą, a religia w sali bez… Tzw. lewica tylko zagarnęła nazwę. Pierwsi przystąpiliście do wojny w Iraku. Poparliście eksmisje na bruk, to za waszych rządów wprowadzono tzw. reprywatyzację (ustawa 2004) , umożliwiającą wyganianie milionów na bruk!!!! Zdrajców nazwaliście bohaterami. Dopuściliście do przeinaczenia historii, do splamienia kilkudziesięciu lat życia i budowy pięknego kraju, bez bezrobotnych i bezdomnych, z tysiącami szkół, fabrykami, możliwościami bycia kimś więcej niż służący i kelner…

   Odpowiedz do tego komentarza
 11. Rom 10:49, Gru 18, 2016

  Poparcie, które w swoim czasie też tworzyłem popłynęło z darowaniem przez rządzącą lewicę ,symbolicznego polskiego” skarbu bursztynowego” i późniejszej ” mizerii ogórkowej” .

  Odpowiedz do tego komentarza
 12. Adam Ignacy Wojnarowski 10:48, Gru 18, 2016

  No cóż żyłem, należałem, budowałem, w ostatnim momencie się opamiętałem i to w jakimś, sensie ekonomicznie mnie zabezpieczyło, od biedy. Politycznie oddaliśmy wszystko. teraz pozostaje czekać na opamietanie.

  Odpowiedz do tego komentarza
 13. bartosz 10:33, Gru 18, 2016

  Trafna analiza tylko czy dotrze tam gdzie trzeba? My którzy czytamy Trybune widzimy i rozumiemy,pytanie brzmi jak dotrzec do tych zblokowanych lub obrażonych lewicowców jak najszybciej?

  Odpowiedz do tego komentarza
 14. j123 08:30, Gru 18, 2016

  Wszystko zaczęło się od Gomułki, Gierka i Kwaśniewskiego. Rozwalili wszystko co pokolenia Polaków odbudowywało i budowało. Weszło warcholstwo do władz partii i rządu i teraz niech cierpią i mądrzeją. Zniszczyli silne i zdrowe państwo.

  Odpowiedz do tego komentarza
 15. Roman 08:07, Gru 18, 2016

  Wyszło warcholstwo,sobiepaństwo i lekceważenie obywateli nam wszystkim bokiem,a pewnie będzie jeszcze gorzej. Winę za taki stan rzeczy ponoszą wszystkie partie,które były z rybami w korycie. Amnezja dopadła wszystkich po kolei,zapominali o społeczeństwie, a ich celem były ich własne kieszenie i ich biznes. Dopiero teraz po wielu latach PiS z satelitami otworzył im oczy, dziwne,że wcześniej nic nie widzieli,pewnie byli zajęci szarpaniem sukna korzyści wypływającego z mienia władzy.

  Odpowiedz do tego komentarza
 16. qaduq 05:01, Gru 18, 2016

  Żywą krwią pisane.

  Odpowiedz do tego komentarza
 17. Jerzy Cieślański 21:42, Gru 17, 2016

  Wypluj Pan te słowa Panie Piotrze. Należy, to się, czekać końca drugiego roku rządów PiS. Oni dłużej niż dwa lata nigdy nie rządzili i nie będą, jakem Jerzy. W nieudolności ukrywania swej nieudolności są tak samo nieudolni jak wszyscy politycy.

  Odpowiedz do tego komentarza
 18. JP 21:33, Gru 17, 2016

  Nie wszystkim.
  Premier Rakowski, już niestety ś.p , mówił i przewidział dokładnie jak będzie „Czasy Nadziei i Rozczarowań”. Książka na dzisiaj i wczoraj także.

  Odpowiedz do tego komentarza
 19. Wojciech 21:18, Gru 17, 2016

  Należało im się. Wielu się należało. Mieli 41 procent poparcia i roztrwonili do zera. Teraz mają was w dupie.

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter