Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Cezary Gmyz i ambasador Przyłębski na liście „100 najbardziej żenujących mieszkańców Berlina”

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Cezary Gmyz i ambasador Przyłębski na liście „100 najbardziej żenujących mieszkańców Berlina”

Korespondent TVP Info i polski ambasador – wysłannicy „dobrej zmiany” do stolicy Niemiec – znaleźli się wśród setki „najbardziej żenujących mieszkańców Berlina”.

W noworocznym numerze berlińskiego dwutygodnika „tip Berlin” ukazała się lista 100 najbardziej żenujących mieszkańców Berlina 2016 roku. W wyróżnionej setce znalazło się 2 Polaków.

Miejsce 11. przypadło nowemu ambasadorowi Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzejowi Przyłębskiemu, prywatnie mężowi wybranej niedawno na stanowisko przewodniczącej Trybunału Konstytucyjnego, sędzi Julii Przyłębskiej.

Powodami tak wysokiego miejsca na liście są, jak uzasadnia redakcja gazety: fanatyczna wiara w teorie spiskowe i siermiężna ideologiczna postawa. W czasie swego ledwie kilkumiesięcznego pobytu w Niemczech ambasador dał się poznać przede wszystkim dzięki nieudanym próbom organizacji pokazów „Smoleńska” w niemieckich kinach oraz krytyce szefowej Instytutu Polskiego w Berlinie w związku z promowaniem filmu „Ida” za rzekome poświęcanie zbyt wielkiej uwagi relacjom polsko – żydowskim (wkrótce potem została odwołana). „Białoruskie metody pośrodku UE”, podsumowuje dwutygodnik.

Ambasador Andrzej Przyłębski to jednak nie jedyny Polak, któremu udało się zaistnieć na liście. Miejsce 80. zajął Cezary Gmyz, który dał się poznać, jak się okazuje nie tylko polskiej publiczności, jako „reporter z papierosem” (chodzi o relację na żywo TVP z miejsca zdarzenia w dniu ataku terrorystycznego w Berlinie w grudniu ubiegłego roku).

Pełna lista rankingowa dostępna jest TUTAJ

tip-berlin1

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. krzyżak 14:33, Sty 10, 2017

    Namacalny dowód dlaczego PRL trzymała paszporty pod kluczem. Unikała światowego pośmiewiska w wykonaniu przykościółkowych tuzów intelektu. Dziś eksportujemy taką żenadę do instytucji europejskich – vide: Legutko, Czarnecki itp.

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter