Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Dziemianowicz – Bąk: Nie poddajemy się w oporze przeciw demolowaniu oświaty

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Dziemianowicz – Bąk: Nie poddajemy się w oporze przeciw demolowaniu oświaty

Wspieramy przygotowania do strajku szkolnego i dyskutujemy nas obywatelską inicjatywą referendalną – pisze członkini zarządu krajowego Razem. 

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę radykalnie przekształcającą polski system oświaty. Okazał się głuchy na głos środowiska nauczycieli, rodziców i ekspertów, na apele samorządów i organizacji pozarządowych. Po raz kolejny pokazał, że brakuje mu odwagi, by sprzeciwić się złym pomysłom partii, z której się wywodzi.

Reforma minister Anny Zalewskiej to fundamentalnie zły, nieprzygotowany i szkodliwy pomysł, którego konsekwencje przez lata dotykały będą uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. Przepychana w szalonym tempie przez Prawo i Sprawiedliwość reforma zaszkodzi polskim szkołom, spowoduje masowe zwolnienia nauczycieli i poważnie ograniczy dostęp uczniów do dobrej i stabilnej edukacji.

Dlatego wspólnie z nauczycielami, ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, z uczniami i rodzicami, z samorządowcami i ekspertami, od miesięcy protestowaliśmy przeciwko tym szkodliwym zamiarom MEN. Apelowaliśmy najpierw do rządu, później do parlamentu, i w końcu do prezydenta, aby zatrzymał demolowanie polskiej edukacji.

Jak dotąd głosu szkolnego środowiska, rodziców, badaczy i zwykłych obywateli nikt z PiSowskiej władzy słuchać nie chce. Ale nie poddajemy się!

Zgodnie z zapowiedziami, wspieramy przygotowania nauczycieli do strajku i wspólnie z ZNP, organizacjami rodzicielskimi i pozarządowymi dyskutujemy nad obywatelską inicjatywą referendalną. Nie zgadzamy się, żeby tak kluczowe decyzje, jak kształt polskiego systemu edukacji podejmowane były z pominięciem głosu Polek i Polaków. Nauczyciele, rodzice i uczniowie mają prawo zostać wysłuchani.

AGNIESZKA DZIEMIANOWICZ – BĄK

Członkini zarządu krajowego partii Razem

[źródło: FB A. Dziemianowicz-Bąk]

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter