Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Gawkowski: Umisiowienie polskiej armii trwa!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Gawkowski: Umisiowienie polskiej armii trwa!

Wszystkie działania ministerstwa obrony mają charakter fałszowania rzeczywistości i cieszą przede wszystkim naszych potencjalnych przeciwników – pisze wiceprzewodniczący SLD.

Antoni Macierewicz od ponad roku notorycznie osłabia polską armię. Zamiast unowocześnienia sił zbrojnych, mamy budowę obrony terytorialnej, które bliżej do politycznej bojówki, niż poważnego komponentu sił zbrojnych. Zamiast nowoczesnych śmigłowców, padają słowa, że takie wyposażenie dla armii ma znaczenie podrzędne. Można śmiało powiedzieć, że armia przechodzi przyśpieszony proces umisiowienia. Odchodzą doświadczeni oficerowie, a awansują ci, którzy salutują panu Misiewiczowi. W wielkim skrócie, miała być modernizacja, a jest wstyd i stagnacja!

Obecnie minister obrony narodowej ma nowy cel i postanowił wyprowadzić Polskę z Eurokorpusu, który jest 65-tysięczną jednostką Unii Europejskiej, a na mocy porozumienia ze szczytu NATO w Warszawie ma być elementem sił reagowania Sojuszu. Będziemy pierwszym krajem, który wycofuje się z tej jednostki i jednocześnie tymi którzy w sposób zamierzony nie dotrzymują wcześniej założonych obietnic partnerom w NATO i UE.

Minister Wojny problemu jednak nie widzi. W ciągu kilku godzin zdążył jednocześnie zdementować i potwierdzić informacje o wycofaniu polskiego zaangażowania w ramach Eurokorpusu. Wszystko oczywiście w trosce o Polskę i w hurrapatriotycznym nastroju, komentowanym jako kolejne wzmocnienie obronności.

Chodź z natury jestem pacyfistą i uważam, że wydatki na armię sięgające dwóch procent PKB to zdecydowanie za dużo, to dziś jednak nie czas na eksperckie dyskusje czy prześmiewcze komentarze, że minister oszalał. To wszystko co się dzieje to nic innego jak policzek wymierzony w tradycję polskiej armii. Koszmar, z którego czas się obudzić i powiedzieć, że Macierewicz działa wbrew interesom obronnym Naszego kraju.

Wszystkie działania ministerstwa mają charakter fałszowania rzeczywistości i cieszą przede wszystkim naszych potencjalnych przeciwników. Apeluje zatem do polityków PiS-u, otrząśnijcie się z amoku, w który wprowadził Was Antoni i pogońcie go z resortu za nim będzie za późno!

KRZYSZTOF GAWKOWSKI

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

2 komentarze/y

  1. Wojciech 20:44, Mar 31, 2017

    Kto to są ci potencjalni przeciwnicy? Może Mongolia, Uzbekistan lub Izrael? Czemu nie napisać wprost!

    Odpowiedz do tego komentarza
  2. Jana Nikolic 20:27, Mar 31, 2017

    Czy jesteś na wyzwanie …?! Myślisz, że lepiej niż inni ?! Udowodnij to!!! http://mybasketteam.com

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter