Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Inicjatywa Pracownicza z Instytutu Teatralnego solidarna z pracownikami Teatru Polskiego we Wrocławiu

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Inicjatywa Pracownicza z Instytutu Teatralnego solidarna z pracownikami Teatru Polskiego we Wrocławiu

Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza w Instytucie Teatralnym w Warszawie wydała oświadczenie w sprawie sytuacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Związkowcy i związkowczynie z Instytutu wyrażają swoją solidarność z protestem i walką koleżanek i kolegów z wrocławskiego teatru oraz popierają postulat odwołania Cezarego Morawieckiego ze stanowiska dyrektora.

Wyrażamy oburzenie w związku z działaniami podjętymi przez obecną dyrekcję Teatru Polskiego, które zmierzają do zwolnienia z pracy jedenastu naszych kolegów. Protestujemy przeciwko niszczycielskim działaniom dyrektora Cezarego Morawskiego, które prowadzą do zapaści jednej z najważniejszych polskich scen. Wyrażamy głęboki podziw i solidarność z zespołem Teatru Polskiego, który od ponad trzech miesięcy prowadzi bezprecedensową walkę o własną podmiotowość, o artystyczny i społeczny wymiar publicznej sceny jako miejsca wspólnego. 

Popieramy stawiane przez zespół Teatru Polskiego żądanie odwołania Cezarego Morawskiego ze stanowiska. Apelujemy do marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego o rozpoczęcie rozmów w tej sprawie i wypracowanie wspólnie z zespołem Teatru Polskiego koncepcji zażegnania kryzysu i planu naprawczego. Apelujemy do ludzi teatru i wszystkich, dla których ważna jest kultura i społeczeństwo obywatelskie, o wsparcie zespołu Teatru Polskiego.

Zachęcamy instytucje i osoby prywatne do przesyłania listu do marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego na adres umwd [@] dolnyslask.pl lub Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wybrzeże Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław 

Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywy Pracowniczej działająca w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter