Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Jak 500+ zmieni(a) Polskę? [VIDEO]

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Jak 500+ zmieni(a) Polskę? [VIDEO]

W weekend rząd świętował pierwszą rocznicę programu „Rodzina 500+”. Jak to świadczenie zmienia Polskę? Jaki ma wpływ na poziom ubóstwa oraz demografię? Jaka mogłaby być odpowiedź lewicy na socjalne projekty prawicy? O tym dyskutowano podczas spotkania organizowanego przez OMS im. Lassalle’a i Fundację im. Eberta. 

Wielu komentatorów upatruje przyczyn wyborczego sukcesu PiS w 2015 r. w podjęciu przez tę partię kwestii związanych z polityką społeczną i rynkiem pracy. Rząd Beaty Szydło kilka z tych projektów wprowadził w życie, m.in. program Rodzina 500+ czy podniesienie minimalnej stawki godzinowej.

 

„Jak 500+ zmieni(a) Polskę?” to tytuł dyskusji, która odbyła się w ubiegły czwartek w Warszawie w ramach cyklu „Przegrani globalizacji i demokracja – wyzwania dla progresywnej polityki” organizowanego przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a oraz Fundację im. F. Eberta.
Wstęp do dyskusji wygłosili: prof. Ryszard Szarfeneberg (IPS UW) oraz dr Janina Petelczyc (IPS UW).

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. szenio 23:37, Kwi 03, 2017

    500+ to najgorszy projekt , jaki powstał. powstał , nie dla ratowania polskich rodzin , ale powstał dlatego, by dojść do władzy.PIS kup[ił ludzi. Niestety. Nikt rozsądny nie urodzi dla 500 zł.Urodzi za to patologia, dla której już teraz dziecko to zysk , przeliczają dzieci na 500 zł.Utrzytmuja się z tej kasy i matka i konkubent.Z tych dzieci Polska nie będzie miała pożytku, my te dzieci będziemy utrzymywać do końca ich zycia, bo jak tylko wejda w wiek rozrodczy , to będą się mnożyć jak króliki. Tylko jakiś diabel w ludzkiej skórze mógł wymyslec taki projekt. Ale PIS zrobi kazde świństwo by utrzymać się przy władzy.

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter