Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Ken Loach z listem od redaktora naczelnego Trybuna.eu [VIDEO]

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Ken Loach z listem od redaktora naczelnego Trybuna.eu [VIDEO]

5 grudnia br. w portalu Trybuna.eu opublikowaliśmy apel Michała Syski do słynnego reżysera, by ten zrobił film o Jolancie Brzeskiej. W sobotę list trafił do rąk adresata.

Ken Loach gościł w ubiegły weekend we Wrocławiu, gdzie odbyła się gala Europejskiej Nagrody Filmowej. Jego wyróżniony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes obraz „Ja, Daniel Blake” był nominowany w kategorii „Najlepszy film”.

Kilka dni przed przyjazdem wybitnego reżysera do Polski opublikowaliśmy artykuł Michała Syski, redaktora naczelnego portalu Trybuna.eu, w którym publicysta zaapelował do Kena Loacha o zrobienie filmu o Jolancie Brzeskiej, tragicznym symbolu walki warszawskich lokatorów z patologiami tzw. reprywatyzacji:

Syska do Loacha: Niech Pan zrobi film o Jolancie Brzeskiej

W sobotę Ken Loach spotkał się z widzami w kinie Nowe Horyzonty. Brytyjskiemu reżyserowi towarzyszył też scenarzysta Paul Laverty. Podczas spotkania Michał Syska wręczył twórcom angielską wersję listu opublikowanego w portalu Trybuna.eu:

Ken Loach i Paul Laverty wyrazili nadzieję, że znajdą się polscy filmowcy, którzy stworzą obraz o Jolancie Brzeskiej i walce warszawskich lokatorów. Brytyjski reżyser wskazał też, że walka o prawo do mieszkania toczy się obecnie na całym świecie.

ms-loach2

Ken Loach (ur. 1936) to jeden z najwybitniejszych twórców światowego kina. W swoich filmach porusza problemy społeczne i polityczne, jest znany z lewicowych poglądów.

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. Najemca TBS-u. 08:04, Gru 13, 2016

    Tzw. Aparat Sprawiedliwości jest zdemoralizowany.
    Do refleksji!

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter