Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Koniec głodówki w Dobrzeniu Wielkim. Będzie spotkanie z przedstawicielami rządu

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Koniec głodówki w Dobrzeniu Wielkim. Będzie spotkanie z przedstawicielami rządu

Wczoraj wieczorem zakończyła się trwająca od trzech tygodni głodówka protestacyjna przeciw połączeniu gminy Dobrzeń Wielki z Opolem. Spotkanie z protestującymi obiecał minister Mariusz Błaszczak. 

– Rząd zgodził się spotkać z głodującymi w Dobrzeniu Wielkim! Dziękujemy wszystkim za wyrażone wsparcie dla protestujących. Przełom nastąpił dzisiaj popołudniu – minister Błaszczak wreszcie zobowiązał się spełnić postulat protestujących i zgodził się ich wysłuchać. Będziemy dalej monitorować sprawę siłowego wcielenia Dobrzenia Wielkiego do Opola. Cieszymy się, że protestujący mogli przerwać głodówkę i że ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Szkoda, że trzeba było przeszło dwóch tygodni głodówki zdesperowanych mieszkańców i mieszkanek na to, by rząd zechciał ich w końcu wysłuchać – poinformowała partia Razem, której członkowie brali udział w proteście. 

Informację potwierdza też resort spraw wewnętrznych. – Minister Mariusz Błaszczak zaprosił na 16 stycznia do Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie osoby protestujące przeciwko powiększeniu Opola. W związku z tym protestujący poinformowali w oświadczeniu przesłanym do MSWiA, że „kategorycznie i ostatecznie zamykają akcję protestacyjną” – czytamy w komunikacie.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter