Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Lider Depeche Mode: „Najbliżej nam do socjalizmu”

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Lider Depeche Mode: „Najbliżej nam do socjalizmu”

Jutro światowa premiera nowej, bardzo politycznej, płyty kultowego zespołu Depeche Mode. Pod to wydarzenie chce się podpiąć amerykańska skrajna prawica. Muzyk DM o przywódcy tzw. alt-right: „to skończony fiut”. 

Na początku lutego Depeche Mode zaprezentowali jeden z utworów z nowej płyty „Spirit” (premiera jutro), który był zapowiedzią powrotu do politycznych treści w twórczości słynnego zespołu z lat 80. ub. w.:

Muzycy Depeche Mode pytają: „Gdzie jest rewolucja?”

Pod popularność zespołu próbuje podpiąć się amerykańska skrajna prawica. Lider faszystowskiego, popierającego Donalda Trumpa, ruchu Alt Right Richard Spencer ogłosił, że DM to jego ulubiona kapela. I zasugerował, że jej utwory to hymny „alternatywnej prawicy”.

Do tej deklaracji prawicowego ekstremisty odniósł się na łamach „Billboardu” lider Depeche Mode Dave Gahan, którego cytuje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”:

Spencer jest wyjątkowo niebezpieczny. Zacznijmy od tego, że to skończony fiut. Jeszcze bardziej przeraża to, że to wykształcony fiut. Rzuca różne teksty świadom tego, że są kłamstwem, ale świetnie się orientuje, jakie zrobią wrażenie na odbiorcach. Dawno nie dostałem tylu telefonów jak wtedy, gdy ogłosił nas reprezentantami „alt right”. Pochodzimy z komunalnych osiedli w Essex, z klasy robotniczej. I jeśli już, to najbliżej nam do socjalizmu.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. Jana Nikolic 18:06, Mar 25, 2017

    Ktokolwiek chce za mną ?! http://mybasketteam.com/

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter