Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Listonosze walczą o godną pracę i płacę. Dziś ogólnopolski protest pracowników poczty

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Listonosze walczą o godną pracę i płacę. Dziś ogólnopolski protest pracowników poczty

Protestujący domagają się podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto, pensja nie mniejsza niż 3200 zł brutto dla pracowników eksploatacji; odtworzenia rezerwy chorobowo-urlopowej; przywrócenia premii czasowej oraz reorganizacji i zmniejszenia rejonów.

W kilkunastu miastach odbywają się dziś pikiety pracowników Poczty Polskiej. Oto komunikat organizatorów protestu:

Wzywamy wszystkich pracowników Poczty Polskiej do podjęcia akcji protestacyjnych. Przed budynkami Dyrekcji, przed Urzędem Wojewódzkim, gdziekolwiek uznacie za stosowne.

Czy nie uważasz, że za swoją ciężką pracę powinieneś otrzymywać lepsze wynagrodzenie? Czy nie czujesz się czasami jak niewolnik? Nasza cierpliwość ma swoje granice, a z miesiąca na miesiąc jest tylko gorzej. Jak długo chcemy być tak traktowani? Czy powinniśmy na to pozwolić? Co mamy do stracenia?

Nasze zarobki są już tak dramatycznie niskie, że wielu z nas odchodzi, a nowych nie widać. I przez to mamy coraz więcej pracy, która stała się katorgą. Kolejni pracownicy, widząc bierność załogi, będą odchodzić, a sytuacja tych, którzy zostaną stanie się tragiczna. W ostatnim czasie wiele firm, m.in. hipermarkety zostały zmuszone do podwyższenia wynagrodzenia do minimum 2800 brutto. Poczta również, jeśli nie chce upaść, musi znaleźć środki na zwiększenie płac. Nie liczmy jednak na to, że Zarząd sam od siebie nam coś da, albo wywalczą coś za nas tzw. reprezentatywne związki zawodowe. Jeśli już coś uzyskają, będą to ochłapy rzędu 200–300 zł brutto po tzw. „ciężkich” negocjacjach, które będą miały za zadanie nas uciszyć i podzielić.

Realną, godną podwyżkę musimy wywalczyć sami, zorganizowani oddolnie. Najgorsza jest bezczynność, dlatego pokażmy 16 marca podczas Ogólnopolskiego Protestu, że jesteśmy solidarni. Innym grupom zawodowym daje się podwyżki, bo potrafią się zebrać i powiedzieć dość! Najwyższy czas, abyśmy my też się postawili, walcząc o poprawę swojej sytuacji materialnej, a przede wszystkim abyśmy odzyskali naszą godność i poczucie siły!

Wystarczy, że wybierzecie miejsce w którym chcecie przeprowadzić tego dnia protest, a jeden przedstawiciel zgłosi miejsce i czas zgromadzenia odpowiednio wcześniej w urzędzie swojego miasta(informacje o terminach zgłoszeń dostępne na stronach internetowych urzędu) i protest będzie zupełnie legalny.

Nie bójcie się niczego, to nie jest takie trudne! Kiedyś do ludzi
strzelano, a i tak protestowali. Zróbcie zdjęcie z protestu i relację, a następnie wyślijcie ją na nasz adres e-mail lub w wiadomości na Facebooku na fanpage Listonosze Polska.

Niech Zarząd i cały kraj poznają siłę pocztowców!

Protest listonoszy1

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. szenio 23:50, Mar 16, 2017

    Brawo pracownicy Poczty polskiej.Walczcie o swoje prawa i godne zarobki.popieram Wasze postulaty i jestem z Wami!!!

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter