Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Nadzwyczajna Rada Krajowa SLD: Żądamy przedterminowych wyborów parlamentarnych

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Nadzwyczajna Rada Krajowa SLD: Żądamy przedterminowych wyborów parlamentarnych

W wyniku piątkowych wydarzeń w Sejmie Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyjęła stanowisko, w którym domaga się przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych. 

 

W uchwale czytamy:

Sytuacja polityczna w Polsce jest niezwykle napięta, co pokazały całemu światu wydarzenia wczorajszego dnia i nocy. Zasady parlamentaryzmu zostały zbrukane. Demokracja jest w stopniu najwyższym zagrożona. Nie może i nie ma na to naszej zgody!

Konflikt polityczny w Polsce narasta. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Jedynym demokratycznym wyjściem z tej trudnej dla naszego kraju sytuacji są przedterminowe wybory parlamentarne. Zwracamy się do całej sceny politycznej w Polsce, parlamentarnej i pozaparlamentarnej, poprzyjcie wniosek o samorozwiązanie się Sejmu!

Szczególne przesłanie kierujemy do ugrupowań stojących w opozycji do PiS. Jeżeli partia Jarosława Kaczyńskiego będzie trwała w Sejmie, rozpocznijmy zbiórkę podpisów pod apelem do parlamentarzystów o samorozwiązanie Sejmu. Spotkajmy się jako opozycja przy „Okrągłym stole opozycji” i ustalmy wspólny plan działania, w celu przywrócenia parlamentaryzmu w Polsce, powołajmy 16 wojewódzkich biur koordynujących nasze działania. Szczególne zaproszenie na spotkanie „Okrągłego stołu opozycji” kierujemy do trzech byłych prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Bronisława Komorowskiego.

Zwracamy się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem opozycji pozaparlamentarnej, które pozwoli uspokoić sytuację i w sposób cywilizowany ustalić doprowadzić do wyjścia z politycznego klinczu.

Wyjątkowe posłanie kierujemy do osób piastujących dziś odpowiedzialne funkcje w Polsce z wyboru i mianowania. Pamiętajcie, że możecie podejmować decyzje jedynie w granicach prawa. Wszelkie działania, która będą nosiły znamiona przestępstwa będą osądzone i jeżeli winna zostanie udowodniona ukarane. Już dziś zapowiadamy wnioski o Trybunał Stanu, za złamanie zasad parlamentaryzmu w Polsce.

Wzywamy naszych rodaków o poparcie apelu o przedterminowe wybory parlamentarne. Niech demokracja czyni swoją powinność.

Warszawa 17 grudnia 2016r.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

10 komentarze/y

 1. jerzy 13:55, Gru 19, 2016

  To bardzo sensowne działanie. Tak trzeba trzymać, aż do skutku. Przed Sejmem było Nas za mało. Więcej flag, więcej haseł z programu SLD. Głosy malkontentów i podżegaczy nie liczą się.

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. Krystian Wierzbicki 07:47, Gru 19, 2016

  Być może uwierzyli w pojedynczy sondaż, który daje im 5% poparcia. Ale ton uchwały sugeruje raczej, że liczą na przyklejenie się do szerszej koalicji (np. zawiązanej wokół wsparcia KOD).

  Cóż, kanapy uwielbiają wydawać różnego rodzaju stanowiska. Tyle im pozostało.

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. Wojciech 21:47, Gru 18, 2016

  Marzenia karpia przed wigilią

  Odpowiedz do tego komentarza
 4. SWŻ 21:47, Gru 18, 2016

  To wzywanie do wcześniejszych wyborów jest mało poważne, wręcz żałosne jak na poważną partię z wieloletnią tradycją parlamentarną.

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. były żołnierz 21:44, Gru 18, 2016

  Nie zgadzam się z komentarzami wpisanymi wcześniej.Uważam że apel o skrócenie kadencji sejmu jest jak najbardziej konieczne.Nie ważne jaka partia zwycięży w wyborach, ale skompromitowani posłowie znajdą się poza burtą historii.Rok czasu wystarczył by wyrobić sobie opinię o naszych przedstawicielach w parlamęcie,

  Odpowiedz do tego komentarza
  • Tatarakis 21:54, Gru 18, 2016

   Jak nieważne kto zwycięży to może zwyciężyć PiS, tak Pan chce. A wyborcom nie przeszkadzają różne wybryki posłów nie biorą tego pod uwagę przy urnie.

   Odpowiedz do tego komentarza
 6. j123 18:52, Gru 18, 2016

  Co SLD ma dla swoich wyborców?
  Co ma dla ludzi biednych i bez pracy?
  Z czym wystartujecie?
  Bo na razie to kompletna klapa.

  Odpowiedz do tego komentarza
  • szenio 00:19, Gru 19, 2016

   Proszę pana ma normalność. To będą normalne rządy, spokojne i merytoryczne.A w naszych warunkach to bardzo dużo.Ja mam dość POPIS-u, który niszczy Polske.

   Odpowiedz do tego komentarza
 7. Tatarakis 17:48, Gru 18, 2016

  Przypomina to indyka dopominającego się przyspieszenia niedzieli.

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter