Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Namysłów: Kibole zaatakowali spotkanie KOD. SLD potępia incydent

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Namysłów: Kibole zaatakowali spotkanie KOD. SLD potępia incydent

W sobotę grupa mężczyzn uzbrojona w drewniane pałki wtargnęła do holu domu kultury, w którym trwało spotkanie z Mateuszem Kijowskim i Józefem Piniorem. Napastnicy zdemolowali dekoracje w korytarzu. Doszło do przepychanek. 

Incydent w specjalnym oświadczeniu potępił Sojusz Lewicy Demokratycznej Namysłowie. W oświadczeniu SLD czytamy:

Zdemolowanie holu Namysłowskiego Ośrodka Kultury w sobotę (7 stycznia 2016 roku) to zdarzenie karygodne. Polityka PIS przynosi swoje żniwa. Dziś nikt w Polsce nie może być bezpieczny z powodu swoich poglądów, koloru skóry, wyznania czy sposobu życia. Sojusz Lewicy Demokratycznej w Namysłowie z wielkim niepokojem obserwuje przejawy agresji skierowane do różnych grup społecznych w różnych miastach Polski. Ten kryminalny namysłowski incydent , w którym uczestniczyli niezidentyfikowani sprawcy z kijami bejsbolowymi wpisuje się retorykę jaką stosują obecnie rządzący Polską. To oni dzielą Polaków na lepszy i gorszy sort, to oni dają przyzwolenie na rozwój skrajnych ruchów prawicowych takich jak np. ONR, to oni wpuści do mediów publicznych pustogłowych „prawdziwych” Polaków, którzy piorą mózgi reszcie społeczeństwa. W tym zdarzeniu nie ma przypadku. To było spotkanie mieszkańców Namysłowa z przedstawicielami KOD oraz Józefem Piniorem. Agresja była skierowana wobec uczestników tego spotkania i miała ich przestraszyć. To metody stosowane przez faszystów w nazistowskich Niemczech. Wczoraj spotkanie #KOD, jutro #SLD a za kilka dni #PO, #Nowoczesna i #PSL.

Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Jako przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Namysłowie żądamy od Komendanta Powiatowego Policji natychmiastowego działania mającego na celu zidentyfikowania i postawienia przed oblicze prokuratora uczestników tego haniebnego incydentu. Żądamy upublicznienia wyników działań policji w związku z tym zdarzeniem Nie ma naszego przyzwolenia na takie metody wyrażania swoich poglądów. Nie chcemy aby Namysłów był miejscem takich zdarzeń, które opisują wszystkie media w Polsce. Czas przywrócić w tym kraju normalność. #StopPrzemocy#NieDlaPrzemocy#NieDlaNienawiści

[fot. FB SLD Namysłów]

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

1 komentarz

  1. Bezpartyjny 06:56, Sty 10, 2017

    Narodowy/katolicyzm czuje się bezkarny, ale „Kij ma dwa końce!”, panowie szlachta.
    Do refleksji !

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter