Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Ozorków: lewica przeciwko rasistowskiej przemocy

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Ozorków: lewica przeciwko rasistowskiej przemocy

W sobotę w Ozorkowie (powiat zgierski w woj. łódzkim) odbyła się manifestacja solidarności z Pakistańczykiem, ofiarą rasistowskiego ataku. W zgromadzeniu wzięli udział m.in. aktywistki i aktywiści  SLD, Razem oraz nieformalnych grup antyfaszystowskich.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Ozorkowie 44 – letni Pakistańczyk został dotkliwie pobity przez kilku mężczyzn. Atak miał charakter rasistowski. Jego ofiara miała wybitych kilka zębów oraz złamany nos. Pakistańczyk opuścił szpital w Zgierzu we wtorek.

W sobotę w Ozorkowie przy ul. Wigury odbyła się demonstracja pod hasłem „Stop przemocy”, w której wzięli udział przedstawiciele łódzkiego KOD oraz m.in. Sojuszu Lewicy Demokratycznej i partii Razem, a także grupy antyfaszystowskie.

Łukasz Kubiak, sekretarz SLD w pow. zgierskim, w rozmowie z Trybuna.eu podkreśla sprzeciw swojej partii wobec motywowanej nienawiścią rasową przemocy:

  Byliśmy na miejscu, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec rosnącej fali nienawiści przemocy i rasizmu ze strony środowisk skrajnie prawicowych. Nie zgadzamy się też z pobłażliwością z jaką do aktów przemocy i rasizmu podchodzą przedstawiciele rządu. SLD mówi stanowczo: Stop nienawiści! Stop przemocy! Stop rasizmowi!

ozorkow2

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter