Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Początek czy koniec SLD? Dwugłos

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Początek czy koniec SLD? Dwugłos

Kongres SLD wybrał w sobotę nowego przewodniczącego partii. Szefem Sojuszu został Włodzimierz Czarzasty. Co to oznacza dla Sojuszu? Nowe otwarcie czy koniec?

Grzegorz Pietruczuk, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, były przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów:

Jako SLD rozminęliśmy się z rzeczywistością. Słuchałem dziś wystąpienia Włodzimierza Czarzastego i nie znalazłem ani jednego punktu o przyszłości, o Polsce, o socjaldemokracji, o zmianach i jaką Polskę proponujemy. Słyszałem o siedzibach, lokalach, środkach, co kompletnie mnie nie interesuje. 2 proc. poparcia w sondażach powinno dać do myślenia, ale jakoś nie daje. Dlatego nie jestem zdziwiony tym wyborem, bo partia jest od lat skostniała wewnątrz i nie przyjmuje do wiadomości tego, co się dzieje na zewnątrz. Wyborcy też to widzą i stąd katastrofy wyborcze ostatnich lat.

Uważam, że nie będzie żadnych zmian, żadni nowi ludzie nie przyjdą, a wiele osób odejdzie z partii. Dla mnie osobiście po 20 latach związania z SLD oznacza to koniec, bo nie widzę żadnej refleksji, żadnej chęci zmian, jest trwanie przy swoich stanowiskach. Te osoby, które doprowadziły nas do katastrofy po raz kolejny wygrywają.

Sebastian Wierzbicki, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie, członek Zarządu Krajowego SLD.

Dziś skończyła się pewna epoka, koniec przywództwa Leszka Millera w Sojuszu. Rozpoczął się nowy rozdział w działalności partii. Włodzimierz Czarzasty wygrał z dużą przewagą ponad 130 głosów nad Jerzym Wenderlichem. Niemniej zaproponował kontrkandydatowi wiceprzewodnictwo w SLD, co ten przyjął.

Nowy przewodniczący zapowiedział, że to koniec podziałów w partii, że musimy być zjednoczeni, silni po to, aby wspólnie dać odpór prawicy i jej pomysłom. Miał bardzo dobre, merytoryczne przemówienie, ma pomysł na partię, ma pomysł na to jak Sojusz Lewicy Demokratycznej i lewica w ogóle powinny dalej funkcjonować i reagować na pomysły i działania Prawa i Sprawiedliwości. Czekamy na cały skład kierownictwa zaproponowany przez przewodniczącego. Mam nadzieję, że będzie w nim dużo młodych ludzi i oblicze partii w ten sposób się odmieni i odmłodzi.

Włodzimierz Czarzasty jest człowiekiem z silnym charakterem i bez wątpienia jest w stanie poprowadzić SLD i podjąć rozmowy ze wszystkimi środowiskami na lewicy po to, aby być silną alternatywą dla Platformy Obywatelskiej, dla Nowoczesnej i oczywiście dla Prawa i Sprawiedliwości.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

5 komentarze/y

 1. Rafi 16:41, Sty 28, 2016

  Czas by lewica a szczególnie SLD utworzyła własną telewizję na wzór prawicowego Polsatu czy TVN-u. Bez tego lewica nie dotrze do ludzi.

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. wujo50 07:01, Sty 25, 2016

  Sweter, do roboty. Bez pieprzenia, twardo. Słuchać co myślą i mówią doły. Dobrze słuchać.

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. Jan 16:56, Sty 24, 2016

  ak zwykle , pierdu ,pierdu. OBUDZIE SIĘ !!!

  Popatrzcie na PIS i uczcie się uprawiać politykę .

  Zacząć
  trzeba od zaistnienia w środkach masowego przekazu , a zwłaszcza na
  portalach internetowych, w komentarzach do artykułów, w tym na Twitterze
  , Facebooku , prasie i TV .
  ZUPEŁNIE WAS NIE WIDAĆ – brak jakiejkolwiek polemiki i przedstawiania swych argumentów .
  Jesteście jak zagubione dziecko we mgle.
  Szczytne idee to za mało !!!!!

  -Trzeba być przebojowym i przedstawiać szerokiej opinii swoje racje i do nich przekonywać.
  -Mieć
  struktury które nie dopuszczą do zakłócania spotkań ,manifestacji , bo w
  innym przypadku świadczy to o słabości partii i działa na jej
  niekorzyść.
  -Dążyć do konsolidacj na lewej stronie w
  ramach programowych w tym, z Partią Razem , z .Rozenkiem ,Nowacką
  ,Biedroniem Palikotem , oraz wielu innymi .

  Odpowiedz do tego komentarza
 4. Tadeusz K. 13:46, Sty 24, 2016

  Dajmy szansę , dajmy szansę. A jak ją wykorzystają nowe władze zobaczymy. Gen cierpliwości i życzliwości pielęgnujmy w sobie.

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. kris 18:46, Sty 23, 2016

  Panie Pietruczuk, w przeciwieństwie do pana znalazłem w wystąpieniu Włodzimierza Czarzastego zalążek pewnej wizji działania SLD i lewicy. To wizja własnej drogi, bez kombinowania i konszachtów zarówno z liberalnym salonem jak obskurancką konserwą. Wyraźna artykulacja działań na rzecz sprawiedliwości społecznej i zdobyczy socjalnych. Może nie było tam powiewu tzw. Europy, ale dostatecznie dużo o naszych polskich sprawach i roli partii lewicowej. Elektorat ma już po uszy rozmnażania przez podział rozmaitych lewicowych kanap, pohukiwań lewicowego planktonu dla którego racją istnienia jest nieustający hejt SLD jako największego zła tego świata. Jest tym po prostu zmęczony. Oczekuje czytelnego programu i takichż działań. Działań a nie gadania. Oczekuje też jedności od największego lewicowego ugrupowania. Ci, którzy gwarancję odnowy SLD widzą w metryce urodzenia lidera, niech przypomną sobie o Olejniczaku i Napieralskim. Ci, którzy dla siebie w SLD nie znajdują miejsca, niech powiększają plankton albo czepiają się klamki PO lub Petru ku radości wszelakiej prawicy.

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter