Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Poznań: atak brunatnej bojówki na anarchistyczną księgarnię

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Poznań: atak brunatnej bojówki na anarchistyczną księgarnię

Trwa festiwal neofaszystowskiej przemocy w naszym kraju. Po niedawnym ataku na lewicowych aktywistów w Lublinie kolejny incydent wydarzył się w stolicy Wielkopolski.

Oświadczenie Anarchistycznego klubu/księgarni Zemsta

16 marca 2017 brunatne bojówki zaatakowały anarchistyczną klubo-księgarnię Zemsta. Grupa zamaskowanych neofaszystów odłączyła się od swych kolegów z Młodzieży Wszechpolskiej, którzy tego dnia mieli konferencję prasową przed budynkiem WNS UAM. Fani Żołnierzy Wyklętych, przez nikogo nie niepokojeni, przeszli pół miasta i zaatakowali w kilkadziesiąt osób miejsce pełne ludzi, w tym matki z dziećmi, obcokrajowców, działaczy lokatorskich. Próbowali wedrzeć się do lokalu, podpalić go, zdemolować i pobić ludzi. Dzięki telefonowi od naszej przyjaciółki udało nam się w porę zabezpieczyć miejsce, a dzięki pomocy sąsiadów i stanowczemu oporowi odparliśmy brunatny atak.

Zastanawiający jest fakt, że policja stała przed lokalem przez pół dnia, po czym zniknęła 20 minut przed atakiem, gdy nacjonaliści zaczęli się gromadzić. Zdziwiło to naszych sąsiadów, którzy jako pierwsi wyszli nam pomóc. Policja zjawiła się ponownie kwadrans po ataku. Nie mamy złudzeń, że policja chroni faszystów. Dlatego dążymy do wzmacniania relacji z sąsiadami i tworzenia więzi międzyludzkiej solidarności.

Wzywamy do aktywnej obrony przed nacjonalistycznym terrorem! Naszą siłą jest oddolny, wspólny opór. Odwiedzajmy się, wspierajmy, reagujmy na zagrożenie.

Dziękujemy Wam – przyjaciołom, sąsiadom, sympatykom za wsparcie. Solidarność naszą bronią!

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

2 komentarze/y

 1. 666 15:59, Mar 18, 2017

  Narodowi/katole atakują! Dziś anarchistów, a być może jutro ateistów, demokratów itd.
  Ku przestrodze!

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. Wesoły Romek 15:58, Mar 17, 2017

  W tym kraju go nawet anarchiści są jacyś dziwni… Czytają książki, bronią lokatorów… Jak się okaże że jeszcze są propaństwowi to mój światopogląd legnie w gruzach 😉

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter