Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

„Prawdziwi Polacy” przeciwko biednym i bezdomnym

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
„Prawdziwi Polacy” przeciwko biednym i bezdomnym

Skrajna prawica próbowała zastraszyć warszawskich aktywistów inicjatywy „Food not bombs”, którzy serwują darmowe, ciepłe posiłki dla ubogich. 

Warszawska Federacja Anarchistyczna opublikowała wczoraj w mediach społecznościowych komunikat grupy koordynacyjnej akcji „Food not bombs” (Jedzenie zamiast bomb):

„Dziś, podobnie jak w każdą niedzielę grupa Jedzenie Zamiast Bomb Warszawa przygotowała ciepły posiłek dla tych którym brakuje go na codzień.Nie klasyfikujemy ludzi, którzy przychodzą po jedzenie na narody, religie czy rasy – dajemy posiłek wszystkim.

Niestety dziś towarzyszyli nam ludzie, którzy chcą aby jedzenie nie było dostępne dla wszystkich, ale trafiało tylko dla osób o określonych poglądach i innych abstrakcyjnych kategoriach. Podczas rozdawania posiłku przyszli smutni panowie, którzy najpierw przyglądali się nam przez dłuższy czas a potem podeszli do nas i raczyli nas pytaniami zadawanymi agresywnym tonem. Pytali „Z jakiej dzielnicy jesteście?” „Czym jest wasza organizacja?”itp. Po czym przeszli do mniej dyplomatycznych tonów. Udawali funkcjonariuszy policji. Zaczęli straszyć nas przybyciem nieokreślonej grupy interwencyjnej oraz wezwaniem sanepidu.Przeszkadzali nam w rozdawaniu jedzenia.

To jednak nie byli policjanci. Szybko zidentyfikowaliśmy ich jako przedstawicieli skrajnej prawicy. Poziom głupoty i języka który pokazywali równie niski jak temperatura na zewnątrz. Jak widać sytuacja polityczna w Polsce sprzyja sługusom władzy, którym przeszkadza to, że ktoś rozdaje jedzenie potrzebującym.

Nie damy się zastraszyć donosami. Będziemy dalej robić to co robimy. Zostawmy faszystom ich dążenia do pogrążenia świata w głodzie, nienawiści i rasizmie. Jesteśmy tu od 15 lat i będziemy dalej. Zapraszamy w niedzielę o 19.30. Każdy jest mile widziany oprócz faszystowskich konfidentów – NO PASARAN!”

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

3 komentarze/y

  1. ktoś 20:04, Sty 09, 2017

    Na Ukrainie takich typów nazywało się „tituszkami” – czyli pospolici chuligani w służbie panującego reżymu.

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter