Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Prawicowy Sejm fałszuje historię: Daszyński wykreślony!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Prawicowy Sejm fałszuje historię: Daszyński wykreślony!

Niemal jednogłośnie Sejm przyjął ustawę dotyczącą obchodów 100 -lecia polskiej niepodległości. PiS, Kukiz’15, PO, Nowoczesna i PSL wspólnie postanowiły wykreślić ze zbiorowej pamięci niepodległościowe dziedzictwo Polskiej Partii Socjalistycznej fałszując w ten sposób historię naszego kraju.    

Za ustawą głosowało 434 posłów, 4 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Podczas jego dorocznych obchodów czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej

– czytamy w uzasadnieniu ustawy przedłożonej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Na jej mocy powołano Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, w którego skład mają wchodzić m.in. prezydent, jako przewodniczący; marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes Rady Ministrów; ministrowie właściwi ds. kultury, administracji publicznej, spraw zagranicznych, oświaty oraz szkolnictwa wyższego; minister obrony narodowej; pełnomocnik rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, jako sekretarz komitetu; prezes IPN i szef Kancelarii Prezydenta RP oraz przedstawiciele partii politycznych i ugrupowań oraz organizacji społecznych.

Sejm przyjął poprawkę do ustawy zgłoszoną przez klub Kukiz’15, która polegała na wymienieniu osób zasłużonych dla odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego i Wojciecha Korfantego.

Rządząca i opozycyjna prawica postanowiła wykreślić z historycznej pamięci Ignacego Daszyńskiego, wybitnego polityka PPS-D i PPS, premiera Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej w 1918 r., w okresie II RP m.in. marszałka Sejmu.

PiS, Kukiz’15, PO, Nowoczesna i PSL wspólnie postanowiły wykreślić z historii Polski niepodległościowe dziedzictwo Polskiej Partii Socjalistycznej fałszując w ten sposób historię naszego kraju.

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

6 komentarze/y

 1. Piotr Ciompa 00:27, Mar 14, 2017

  No, rzeczywiście to łajdactwo, ale wymienione partie mają mniejszy wpływ na wymazywanie dziedzictwa PPS niż poprzednicy SLD, od których dziedzictwa ta partia nie chce się odciąć. Kto ma wątpliwości niech policzy, ilu socjalistów zamordował PiS, a ilu komuniści.

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. Zbyszek Sowa 17:24, Mar 13, 2017

  Może zreflektują się w końcu liderzy partii, organizacji i stowarzyszeń lewicowych i pozbędą się swoich wybujałych „EGO” na rzecz jednego ideowe frontu lewicowego, Nie ważne jest, moim zdaniem, czy jedn, drugi czy trzeci lider dostanie się do Sejmu. Zdecydowanie ważniejsza jest wrażliwość i wiarygodność, kompetencje i odpowiedzialność, zdolność budowy poczucia bezpieczeństwa i jedności, w którym człowiek i jego potrzeby są najważniejsze.

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. goralenvolk 16:43, Mar 13, 2017

  Idioci zindoktrynowani wielowiekową dzałalnością agentury watykańskiej – wybrali swoich przedstawicieli – też idiotów.
  Nie może więc być nam serwowana inna historia, niz ta narzucona odgórnie przez agenturę, tego śmiesznego państewka Watykan….

  Odpowiedz do tego komentarza
 4. 666 16:19, Mar 13, 2017

  Macie nauczkę lewicowcy, wpuściliście lisy do kurnika! Oni mają swój świat, a wraz z nimi grupa niedorozwiniętych społecznie i emocjonalnie wyborców, którzy żyją w świecie pseudopatriotycznych symboli, mesjanistycznych mitów i religijnych fanatyzmów!

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. Filip Ratkowski 15:44, Mar 13, 2017

  O sqrwysyny!

  Odpowiedz do tego komentarza
 6. Wiesław 12:51, Mar 13, 2017

  Hipokryci

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter