Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Prezes ZNP do rodziców: Wspierajcie nas 31 marca! Bądźcie z nami!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Prezes ZNP do rodziców: Wspierajcie nas 31 marca! Bądźcie z nami!

W związku z jutrzejszym strajkiem szkolnym Sławomir Broniarz wystosował list otwarty do rodziców.

Drodzy Rodzice!

W piątek, 31 marca 2017 roku pracownicy oświaty przyjdą do szkół, ale nie będą pracować. Strajkujemy, bo zależy nam na edukacji i przyszłości naszego zawodu.

Zdecydowaliśmy się na ten niełatwy dla nas wychowawców  krok, wiedząc, że zamknięcie szkół i przedszkoli w dniu strajku może skomplikować Wam życie rodzinne i zawodowe. Jednak to będzie tylko jeden dzień. Tymczasem reforma edukacji spowoduje wieloletni chaos, bo nie polega tylko na likwidacji gimnazjów. Jej negatywne skutki odczują wszyscy: od trzylatków, dla których zabraknie miejsc w przedszkolach po uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Jak podkreślają rodzice z koalicji „Nie dla chaosu w szkole”, w tej zmianie nie chodzi o dobro uczniów.

Drodzy Rodzice,

w imieniu strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty proszę o zrozumienie naszej decyzji. Wspierajcie nas 31 marca! Bądźcie z nami!

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

2 komentarze/y

  1. Petar Jovanovic 15:00, Kwi 01, 2017

    Ktokolwiek chce za mną ?! http://mybasketteam.com/

    Odpowiedz do tego komentarza
  2. Piotr Ciompa 00:57, Mar 31, 2017

    Napiszę, jak wygląda szacunek do rodziców w szkole w podwarszawskiej miejscowości P. rządzonej przez Platformę. ZNP w szkole powstał w ostatnim czasie na fali przygotowań to starcia z PiS o reformę. Założyła go prawa ręka i przyjaciółka dyrektorki szkoły z PO. Gmina ma dodatni przyrost demograficzny z powodu wyprowadzających się tu warszawiaków, więc nauczycielom nie grożą zwolnienia. Strajk współorganizują władze gminy, które wycofują tego dnia gimbusy, mimo, że zgodnie z ustawą szkoła ma zapewnić opiekę ,a więc i dowóz dzieci do szkoły. Dyrektorka szkoły z PO wbrew temu obowiązkowi zawiesiła tego dnia pracę kuchni, mimo, że kucharki nie pisały się na strajk. Zignorowała późniejszą prośbę Rady, by chociaż zorganizować catering. Z Radą Rodziców nikt tych decyzji nie konsultował. W związku z tym podjęta została uchwała Rady Rodziców przeciw strajkowi stosunkiem głosów 13:1:1. Nie byli to zwolennicy PiS, bo w wyborach regularnie z dużą przewagą wygrywa tu PO. Ale kto by się z nauczycieli interesował opinią rodziców. Nawet sympatycy PO chodzą wzburzeni. Jak przeczytają list Broniarza, może uwierzą że ZNP walczy o dobro wspólne, a nie działaczy nauczycielskich.

    Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter