Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Razem: trzeba działać natychmiast!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Razem: trzeba działać natychmiast!

– Od kilku dni stężenie groźnych pyłów przekracza o kilkaset procent dopuszczalne normy. Powietrze, którym oddychamy my i nasze dzieci co roku zabija ponad 40 tysięcy osób – zaznaczają członkowie Razem i apelują do władz do natychmiastowe działania. 

700, 800 czy 1000% – o tyle procent zostały w polskich miastach przekroczone normy stężenia groźnych dla ludzkiego zdrowia pyłów P2.5 i PM10. Zanieczyszczenie powietrza przyczynia się co roku do śmierci ponad 40 tysięcy osób.

Polska od wielu lat jest w europejskiej czołówce jeśli chodzi o przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza. Władze naszego kraju i samorządy problem w większości ignorują. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł stwierdził nawet, że trujący smog jest dla Polaków i Polek bez znaczenia, bo palą dużo papierosów!

Jednodniowe zwolnienia z opłat za komunikację publiczną, stosowane w niektórych miastach, to za mało, by uporać się z problemem trującego smogu. Potrzebujemy kompleksowych, długofalowych działań, w tym inwestycji w rozwój transportu zbiorowego. Kancelaria Premiera, trzeba działać natychmiast!

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter