Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Rodzice Przeciw Reformie Edukacji: Dla prezydenta cel polityczny jest ważniejszy niż dobro dziecka

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Rodzice Przeciw Reformie Edukacji:  Dla prezydenta cel polityczny jest ważniejszy niż dobro dziecka

Inicjatywa Rodzice Przeciw Reformie Edukacji krytykuje podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw zmieniających system oświaty. 

My, rodzice, jesteśmy głęboko rozczarowani decyzją prezydenta. Ubolewamy, że Andrzej Duda nie wysłuchał nie tylko głosu rodziców, ale również nauczycieli i ekspertów. Tą decyzją pokazał, że cel polityczny jest ważniejszy niż dobro dziecka.

Polska edukacja potrzebuje zmian, ale zmian poprzedzonych głębokim namysłem i szeroką społeczną debatą. Tej debaty zabrakło.

Reforma edukacji jest nieprzygotowana, a tryb i tempo wprowadzanych zmian niedopuszczalne. Mamy ustawę, która krzywdzi dzieci i cofa polską oświatę o kilkadziesiąt lat. Wprowadzane są podstawy programowe pisane na kolanie i szeroko krytykowane przez ekspertów z różnych dziedzin. Będziemy mieć nieprzygotowane podręczniki, krótszy o rok czas obowiązkowej edukacji oraz pogłębianie się różnic edukacyjnych pomiędzy miastem a wsią. Nasze dzieci znajdą się we wrześniu w przepełnionych szkołach, niegotowych na przyjęcie dodatkowych roczników.

Proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiązania szczególnie dotkną dzieci z klas 4- 6, które w wyniku zmiany podstawy programowej w środku cyklu edukacyjnego, nie opanują w całości materiału przewidzianego w obowiązkowym kształceniu ogólnym.

Mamy niekonstytucyjną kumulację roczników w 2019 roku, kiedy nie dla wszystkich uczniów znajdą się miejsca w szkole średniej.

Ruch Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji będzie wspierać organizację referendum i strajki rodziców i nauczycieli. Będziemy również monitorować wprowadzane zmiany i alarmować oraz nagłaśniać wszystkie przypadki, w których naszym dzieciom będzie się działa krzywda.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter