Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Soja: Nie cieszę się z wpadek liderów Nowoczesnej i Komitetu Obrony Demokracji

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Soja: Nie cieszę się z wpadek liderów Nowoczesnej i Komitetu Obrony Demokracji

Jarosław Soja z Razem we wpisie na Facebooku komentuje wpadki Ryszarda Petru i Mateusza Kijowskiego:  „Opozycja parlamentarna jest dramatycznie słaba i bez pomysłu”. 

Początek 2017 roku nie był najlepszy dla liberalnej opozycji. Ryszard Petru wyjeżdżał na urlop w czasie rozpoczętego m.in. przez jego ugrupowanie kryzysu parlamentarnego. Kryzysu, na zakończenie którego zdaje się kompletnie nie mieć pomysłu. Mateusz Kijowski traktował fundusze KODu jak kasę zapomogową, pobierając sute wynagrodzenie bez żadnej demokratycznej kontroli.

Czy cieszę się z tych wpadek liderów Nowoczesna i Komitet Obrony Demokracji? Nie. Prawo i Sprawiedliwość jest partią niebezpieczną dla Polski i odsunięcie tego ugrupowania od władzy jest coraz ważniejszym zadaniem. Obserwuję ze strachem osuwanie się w faszyzm partii Jarosława Kaczyńskiego. Przykładów na to jest coraz więcej. Idiotyczne wypowiedzi ministra Błaszczaka o ideologii multi-kulti odpowiadającej za pobicia obcokrajowców, czy ostatnia bulwersująca opinia Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie rozdawania dzieciom w szkołach kalendarzy z krzyżem celtyckim i hasłem „White pride”.

Ministerstwo za pośrednictwem jednego ze swoich podsekretarzy stwierdza, że:

„[…]krzyż celtycki i napis White Pride mają również inne znaczenie: to odpowiednio symbol religijny i nazwa ruchu społecznego sprzeciwiającego się biologicznemu mieszaniu ras ludzkich.”

Kto może zatrzymać te wzbierająca falę brunatnego szlamu? Czy możemy wierzyć, że są jeszcze ludzie, którzy spowodują, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie będzie w oficjalnych dokumentach stwierdzać, że „white pride” to hasło ruchu społecznego sprzeciwiającego się biologicznemu mieszaniu ras? Czy możemy mieć nadzieję, że ktoś zapewni przestrzeganie całej Konstytucji Polski, nie tylko jej wybranych fragmentów? Całej, również art. 13 zakazującego istnienia ugrupowań faszystowskich, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową.

Opozycja parlamentarna jest dramatycznie słaba i bez pomysłu, a największy ruch protestu, czyli KOD jest trawiony wewnętrznymi konfliktami. Tylko prawdziwa, nowa, nieskompromitowana lewica ma szansę zatrzymać pochód brunatnych koszul.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter