Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Strasburg: Krystyna Łybacka o ostatnim posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w 2016 r.

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Strasburg: Krystyna Łybacka o ostatnim posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w 2016 r.

Ostatni raz obrady PE prowadził Martin Schulz. Na ostatniej sesji wręczono też Nagrodę im. Sacharowa dwóm kobietom – jazydkom porwanym przez Państwo Islamskie.

Po raz ostatni już w tym roku, Posłowie spotkali się w Parlamencie Europejskim na sesji plenarnej, która miała miejsce w Strasburgu. Pomimo zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz powszechnie dającego się odczuć świątecznego klimatu, europosłowie mieli bardzo pracowity i wypełniony ważnymi wydarzeniami tydzień.

Podczas bieżącej sesji Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pan Martin Schulz po raz ostatni przewodził obradom. W przyszłym roku odbędą się wybory na nowego przewodniczącego.

We wtorek w samo południe 2 jazydzkie prawniczki ocalone z niewoli w tzw. państwie islamskim, odebrały Nagrodę Sacharowa na rzecz Wolności Myśli, która została ustanowiona przez Parlament Europejski w 1988 roku a jest przyznawana za obronę praw obywatelskich. Podczas bieżącej sesji miała miejsce również debata na temat stanu demokracji i praworządności w Polsce.

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter