Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Tracz: Zaczynamy ten rok mocno

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Tracz: Zaczynamy ten rok mocno

O plany na 2017 r. pytamy Małgorzatę Tracz, współprzewodniczącą Zielonych.

Zaczynamy ten rok mocno. Przebrała się miarka jeśli chodzi o ministra Szyszkę i pośpiesznie uchwalane nowelizacje. Organizujemy Marsz w Obronie Polskiej Przyrody, który odbędzie się 21 stycznia. Liczymy, że zgromadzi on szerokie grono osób, dla których działania ministerstwa środowiska są niedopuszczalne. Będziemy domagać się dymisji ministra Szyszki, bo zmiany przez niego wprowadzone będą nieodwracalne albo ich odwrócenie zajmie lata.

Dużo osób się do nas zapisuje, więc w tym roku będziemy skupiać się także na rozwoju struktur i oddolnym działaniu. Współpracujemy z innymi podmiotami na gruncie lokalnym i chcemy to umacniać. Upatrujemy siłę w samorządach, chcemy je włączyć do sprzeciwu wobec wycinki drzew.

Będziemy także zabierać głos we wszystkich protestach w słusznej sprawie.

Ważna jest dla nas współpraca międzynarodowa. Z innymi partiami z Europy Środkowej tworzymy „zieloną Grupę Wyszehradzką”, by zaprezentować inną wizję współpracy, alternatywę na narastające nacjonalizmy i słabość partii i polityków mainstreamowych. Kontynuujemy także współpracę w ramach Europejskiej Partii Zielonych i z zielonymi europosłami i posłankami. Już niedługo: 22 lub 23 stycznia zorganizujemy debatę o polityce polsko-niemieckiej w kontekście wyborów roku 2018 w Niemczech z Reinhardem Buttikoferem, szefem grupy Greens/Free Aliance.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter