Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Warszawa: 1- majowy pochód wyruszy spod siedziby OPZZ

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Warszawa: 1- majowy pochód wyruszy spod siedziby OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zaprasza 1 maja do Warszawa na centralne obchody Święta Pracy. Zbiórka o g. 11 pod siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika 36/40. Po pochodzie koncert i inne atrakcje.

1 maja to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Dzień, w którym pracownicy i związkowcy na całym świecie przypominają o prawie do godnego życia.  W dalszym ciągu praca w Polsce dla milionów Polek i Polaków nie spełnia swojej podstawowej roli – zapewnienia godnego i stabilnego życia. Praca powinna być źródłem utrzymania, zapewniać bezpieczeństwo socjalne i spokojną emeryturę. Niezbędne jest dalsze ograniczanie „śmieciowego” zatrudnienia! Konieczny jest szybszy wzrost wynagrodzeń i stabilny system emerytalny. Niezbędne są aktywne systemy wsparcia państwa dla osób bezrobotnych i zagrożonych utratą pracy!     Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oczekuje szybszego tworzenia nowych – dobrych miejsc pracy i wielokrotnie proponowało rządowi podjęcie działań w tej sprawie.
Nadal aktualne są w Polsce: potrzeba działania na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej, przestrzegania prawa pracy, walki z rozwarstwieniem społecznym, dyskryminowaniem pracowników i bezrobociem.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych aktywnie zabiega o wdrożenie zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej zasady równa płaca za tę samą pracę w tym samym miejscu. Postulujemy zmianę dyrektywy europejskiej w tym zakresie. Jesteśmy zwolennikami wprowadzenia „minimalnego dochodu gwarantowanego”. Domagamy się ratyfikacji przez Polskę Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej.
1 maja to rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tym faktem wiele Polek i Polaków wiązało i wiąże wiele nadziei. Możliwość swobodnego przemieszczania się i  podejmowania pracy za granicą, europejskie rozwiązania prawne poprawiające polskie standardy socjalne i społeczne to wartości, które większość obywateli naszego państwa postrzega pozytywnie.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do Polek i Polaków o aktywny udział w obchodach  1 maja – Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.
Zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o inspirowanie obchodów w swoich środowiskach oraz o udział w centralnych uroczystościach w Warszawie. Tradycyjnie spotkamy się przed siedzibą OPZZ.
Zapraszamy wszystkich partnerów politycznych i społecznych, dla których ważne są ideały i tradycje 1-go maja do udziału w warszawskiej manifestacji.
Rada Ogólnopolskiego Porozumienia
Związków Zawodowych

1 Maja 2017

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

4 komentarze/y

 1. Bezpartyjny 11:50, Kwi 19, 2017

  1 Maj jest dniem międzynarodowym, dla wszystkich ludzi pracy bez wyjątku!
  Więc mordy w kubeł lewusy/prawusy/katole!

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. antek 07:52, Kwi 19, 2017

  Jak co roku wszyscy ludzie pracujący powinni brać udział w obchodach Święta Pracy 1-Maja.Ja jak zawsze wezmę udział w obchodach ,tym razem w Gdyni.Wszystkim ludziom pracy,emerytom przesyłam 1-Majowe pozdrowienia

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. szenio 00:28, Kwi 19, 2017

  Idziemy na pochód, wszyscy o lewicowych poglądach winni tam być

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter