Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Warszawa: Radni PO przeciwko upamiętnieniu Ignacego Daszyńskiego!

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Warszawa: Radni PO przeciwko upamiętnieniu Ignacego Daszyńskiego!

Rada Warszawy głosami PO odrzuciła projekt budowy pomnika wybitnego socjalisty, premiera i marszałka Sejmu II RP. 

Radni Platformy Obywatelskiej odrzucili złożoną przez Razem i Inicjatywę Polska poprawkę do budżetu Warszawy na 2017 rok, która zakładała wybudowanie w naszym mieście pomnika Ignacego Daszyńskiego.

Oburzenia nie kryją działaczki i działacze stołecznego okręgu partii Razem, którzy w oświadczeniu napisali m.in.:

O tym, że brak w Warszawie pomnika Daszyńskiego jest haniebnym zaniedbaniem, które trzeba jak najszybciej nadrobić, mówił m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Szkoda, że radni PO pozostali głusi na jego głos.

Program rządu, na czele którego stanął w listopadzie 1918 roku Daszyński, zawierał między innymi wprowadzenie ośmiogodzinnego dnia pracy, pełnej równości obywateli niezależnie od narodowości, płci i wyznania, wprowadzenia powszechnej, bezpłatnej i świeckiej edukacji oraz przeprowadzenia reformy rolnej. Smuci nas, że radni i radne PO uważają, że pomnik takiej osoby jest w Warszawie niepotrzebny.

Platforma Obywatelska pokazała po raz kolejny, że jest ugrupowaniem, za którym nie stoją żadne idee i poglądy. Dlatego, chociaż rządziła przez osiem lat, nie była w stanie zaproponować żadnego pomysłu na tożsamość i historię i oddała to pole całkowicie PiSowi. Efekty tego widzimy w postaci cynicznego rozgrywania kultu „żołnierzy wyklętych”. Nie rozumiecie, do czego służy historia, nie macie swojej tożsamości i swoich bohaterów. Dlatego przegraliście wybory i przegracie też następne. Niczego żeście się nie nauczyli!

Radne i radni PiS zagłosowali za pomnikiem dla wybitnego polityka – socjalisty II RP.

po-przeciw-daszynskiemu1

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

6 komentarze/y

 1. SWŻ 23:01, Gru 18, 2016

  To niestety prawie powszechny błąd różnych „lewicowców” w ocenie PO, chociaż mają tyle dowodów na to, że POPiS jest wieczne żywy. To jest jedna prawicowa rodzina, podzielona głównie walką o władzę i o mityczne zasługi w walce, w obalaniu… Jednolita w „antykomunizmie” – fałszowanie historii PRL (IPN, lustracja, żołnierze wyklęci, Stan Wojenny, prześladowanie funkcjonariuszy SB i wywiadu, zakaz pochówku z honorami i ostatnio degradowanie generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka …) to ich WSPÓLNY dorobek.
  Partię Razem z prawicą łączy programowe potępianie 45 lat PRL ale to za mało aby mogła oczekiwać wsparcia w kultywowaniu i realizacji socjalistycznych idei. To już nie naiwność a głupota.

  Odpowiedz do tego komentarza
  • TW Bolek 14:15, Gru 20, 2016

   PO nie ma żadnych własnych pomysłów. IPN i walkę z korupcją popierała programowo tylko po to żeby pokazać wyborcom którzy się wahali na kogo głosować że są taką lepszą wersją PiS, a żeby przyciągnąć część lewicowego elektoratu mieliśmy obiecanki cacanki w sprawie związków partnerskich czy in-vitro.

   Natomiast co do fałszowania historii to dobre sobie :)
   -stan wojenny: gdzie tu Pana/i zdaniem jest jakieś fałszerstwo
   -żołnierze wyklęci: rozumiem że historia nie jest zafałszowana jak leżą w bezimiennych grobach, a w podręcznikach dalej powinny być przedruki plakatów z „karłami reakcji”… litości
   -lustracja: faktycznie ujawnienie że ktoś był kapusiem to zafałszowanie historii :)
   -prześladowanie funkcjonariuszy SB: serio? Odebranie uprzywilejowanych emeryturek to prześladowanie? :)

   Odpowiedz do tego komentarza
 2. left 16:42, Gru 17, 2016

  Swoją drogą lewica chyba bardzo nie ma co robić i się nudzi skoro musi się angażować w jakieś pomniki, myślałem ,że tkwienie w historii to domena prawicy.

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. Lewicowiec 12:29, Gru 17, 2016

  Nie wierzcie PO – to kryptoPiS !!!

  Odpowiedz do tego komentarza
 4. qaduq 07:30, Gru 17, 2016

  Warszawska Platforma kolejny raz pokazała, gdzie chowa tradycje polskie, narodowe i społeczne. Szkoda pieniędzy na pomniki, bo może zabraknąć kasiory na premie za podnoszenie łapek przy kolejnym rozgrabianiu miasta. Przez lata siedzieli cicho, patrząc na przekręty, a szum podnieśli, kiedy najlepszą działkę w centrum zwinął im sprzed nosa lepszy cwaniak. Nie lękajcie się. Zostało jeszcze ziemi do przewłaszczenia, chyba, że zostanie skrócona kadencja. Ale i tak mogą liczyć na mądrość stołecznych wyborców, wykazujących wybitny talent głosowania na partie, a nie na własnych lokalnych działaczy i wybierających wszystkich, którzy błysnęli wyrzucaniem pieniędzy w błoto, albo błysnęli własną gospodarnością przewłaszczając, co było pod ręką. W końcu stołeczność do czegoś zobowiązuje.

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. edward Skrzypczak poznań 22:14, Gru 16, 2016

  To faktycznie wyjątkow2i durnie ci radni PO…………………………………….

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter