Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

„Wrocław przeciw nienawiści” – dziś demonstracja w stolicy Dolnego Śląska

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
„Wrocław przeciw nienawiści” – dziś demonstracja w stolicy Dolnego Śląska

Po fali ataków na cudzoziemców na wrocławskim rynku odbędzie się dziś demonstracji przeciwko rasistowskiej przemocy. Start o g. 18.

Organizatorzy manifestacji w specjalnym oświadczeniu piszą:

Czas powiedzieć dość!

Rasistowskie zajścia, jakie miały miejsce na Dolnym Śląsku w pierwszych dniach 2017 roku – ataki na lokale gastronomiczne prowadzone przez obcokrajowców czy pobicia tychże – to rzeczy, których tolerować nie można.

Spotkajmy się w najbliższy czwartek na wrocławskim Rynku. Bądźmy solidarni z ofiarami rasistowskich ataków. Udowodnijmy sobie, że potrafimy się zjednoczyć, by wspólnie przeciwstawić się tym, którzy przynoszą nam wstyd: rasistom, faszystom i tym wszystkim, którzy ślepą agresją reagują na zjawiska, których po prostu nie rozumieją. Udowodnijmy rasistom, że jest nas więcej, że w Polsce zachowania ksenofobiczne czy rasistowskie są nieakceptowalne.

Zapraszamy wszystkie osoby prywatne i wszystkie organizacje, gotowe stanąć z nami w jednym szeregu. Uczyńmy Polskę krajem przyjaznym i tolerancyjnym wobec wszystkich mniejszości.

Demonstracja rozpocznie się w czwartek o g. 18 pod pręgierzem na wrocławskim Rynku. Swój udział w zgromadzeniu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele partii lewicowych (Razem, Zieloni, SLD).

demo wro przeciw nienawiści

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Przegrani globalizacji na europejskiej mapie wyborczej

Odwiedź nas

twitter