Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Zandberg jednak z Jońskim?

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Zandberg jednak z Jońskim?

„Gazeta Wyborcza” podaje, że łódzka lewica rozmawia o wspólnej, antypisowskiej liście w wyborach samorządowych. „Jej ważnymi graczami mogą zostać partia Razem, Urszula Niziołek-Janiak, Hanna Gill-Piątek i Dariusz Joński” – twierdzi „GW”.

Według „Gazety Wyborczej” w Łodzi trwają rozmowy na temat wspólnego startu środowisk lewicy w wyborach samorządowych. O łódzki magistrat mają – według informatorów „GW” – powalczyć w ramach jednego komitetu przedstawiciele Razem, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

Stworzenia szerokiej koalicji w rozmowie z „GW” nie wykluczył Michał Rachalewski z Razem. Dodał, że w takim porozumieniu nie byłoby miejsca dla PO, Nowoczesnej i SLD. Z tej ostatniej partii odszedł kilka dni temu Dariusz Joński, były członek władz krajowych i wojewódzkich Sojuszu oraz rzecznik tej formacji w okresie, gdy funkcję przewodniczącego po raz drugi pełnił Leszek Miller. W rozmowie z „GW” Joński (teraz Inicjatywa Polska) potwierdził, że taki blok lewicowy w Łodzi jest potrzebny.

Rachalewski w wypowiedzi dla „Gazety” mówi, że Razem prowadzi rozmowy z ruchami miejskimi. Nie wymienił jednak nazwy żadnej organizacji politycznej. Zrobił to jednak na Twitterze potwierdzając, że jego partia prowadzi rozmowy z Zielonymi i Inicjatywą Polską Dariusza Jońskiego:

Rachalewski tweet

 

W listopadzie 2015 r. Adrian Zandberg, jeden z liderów Razem, mówił o Dariuszu Jońskim:

Wszystko, co funkcjonowało pod hasłem Zjednoczonej Lewicy, już się rozpierzchło i rozpadło. Są dwa modele budowania polityki – taki jak w Razem, zbudowany na oddolnej społecznej aktywności – i model, który zawsze realizowało SLD, oparty na hierarchii i znanych twarzach. I to nie jest tylko kwestia tego, czy zniknie znienawidzony Miller, czy nie. To jest kwestia struktury, która wychowuje kolejne pokolenia Dariuszów Jońskich. Z Dariuszami Jońskimi raczej nie wyobrażamy sobie przestrzeni do współdziałania. Trudno nam połączyć ich ze słowem „wiarygodność”

CZYTAJ TEŻ:

Były rzecznik SLD Millera odchodzi z partii

 

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

6 komentarze/y

 1. Ryszard 19:16, Kwi 17, 2017

  Do Darka Jońskiego. Ptzypomnij sobie losy innych uciekinierów z SLD, np Kalisz, Siwiec, Makowski, i inni. Jaką prawdziwą lewicę zbudowali?

  Odpowiedz do tego komentarza
 2. milani 10:04, Kwi 15, 2017

  Panie Michale Rachalewski. Odkąd do mieszanka socjaldemokratów z neoliberałami stanowi lewicę? I do tego prawdziwą?

  Odpowiedz do tego komentarza
 3. Bezpartyjny 07:45, Kwi 15, 2017

  Żeby przegnać PiS muszą się połączyć ponad podziałami wszyscy przeciwnicy pisuarów! PiS ma mocną broń, permanentny stan wyjątkowy tzn. ustawa 1066, antyterrorystyczna i mocny mariaż z ołtarzem..
  ku przestrodze!

  Odpowiedz do tego komentarza
 4. szenio 00:45, Kwi 15, 2017

  Absolutnie z żadnym Razem, IP czy Zieolonymi.To było przerabiane. Tylko samo SLD ma szanse

  Odpowiedz do tego komentarza
 5. placownik 15:34, Kwi 14, 2017

  „W rozmowie z „GW” Joński (teraz Inicjatywa Polska) potwierdził, że taki blok lewicowy w Łodzi jest potrzebny.”

  T e r a z Incjatywa Polska? No proszę. A mi się wydawało, że to współzałożyciel.

  http://wyborcza.pl/1,75398,19656007,powstalo-nowe-lewicowe-stowarzyszenie-inicjatywa-polska-wsrod.html

  Tej Wyborczej to już nie można czytać, nic tylko łgarstwa i przeinaczenia. Biednemu Jońskiemu chciała uszyć buty współzałożyciela Inicjatywy Polskiej. Na szczęście się nie dał i wytrwał w SLD do końca. Nooo p r a w i e do końca. Brawo!

  Odpowiedz do tego komentarza
 6. eder 12:16, Kwi 14, 2017

  ale sobie znaleźli „twarz” na wybory! I zastanawia mnie, co też urzeka Razem w neoliberalnej IP Nowackiej a zbrzydza w postneolibralnej SLD?

  Odpowiedz do tego komentarza
*/

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter