Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

Zgierz: SLD chce obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
Zgierz: SLD chce obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej

SLD chce, by mieszkanki i mieszkańcy Zgierza mieli większy wpływ na decyzje dotyczące miasta. Do rady miejskiej trafiła petycja i projekt uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Zgierzu podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek  przed Urzędem Miasta Zgierza, zaprezentował petycję oraz załączony do niej projekt uchwały, zakładający wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w Zgierzu.

Składamy dziś petycję do Rady Miasta Zgierza, w której domagamy się wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w Zgierzu” – mówi Łukasz Kubiak, sekretarz powiatowy SLD, „Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, która została wprowadzona w wielu miastach w Polsce, m.in. w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim czy Pabianicach, da mieszkańcom Zgierza wpływ na podejmowane w mieście decyzje, na uchwalane prawo, nie tylko raz na cztery lata przy okazji wyborów” – dodaje i nadmienia, że SLD chce oddać głos mieszkańcom Zgierza.

Do petycji przedstawiciele SLD dołączyli projekt uchwały wprowadzającej obywatelską inicjatywę uchwałodawczą w Zgierzu, co jak twierdzą, ma ułatwić radnym podjęcie odpowiednich decyzji.

Nasza uchwała przewiduje, że inicjatywę uchwałodawczą zyska grupa 200 osób. Zdecydowaliśmy się na taką liczbę, ponieważ w ostatnich wyborach samorządowych, obecni radni zdobyli od 131 do 388 głosów, co dało im nie tylko mandat radnego, ale także możliwość składania uchwał” – wspomina Rafał Mamiński przewodniczący SLD w Zgierzu i radny powiatowy Sojuszu.

Sojusz widzi potrzebę wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego „Bardzo ważny jest dla nas głos naszych mieszkańców, a Zgierzanie naprawdę interesują się tym, co dzieje się w naszym mieście i chcą mieć aktywny wpływ na otoczenie, w którym żyją” – mówi Anna Chrostek, przewodnicząca Zarządu Osiedla 650-lecia w Zgierzu, „Samorządowcy Sojuszu, również Ci na poziomie Rad Osiedli, zawsze wsłuchują się w głos mieszkańców i reagują na ich potrzeby i problemy” – dodaje.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter