Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

ZNP: Dziś w Sejmie złożymy podpisy w sprawie referendum szkolnego

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
ZNP: Dziś w Sejmie złożymy podpisy w sprawie referendum szkolnego

Ponad 900 tys. podpisów obywatelek i obywateli popierających referendum w sprawie reformy oświaty trafi dziś do marszałka Sejmu.

Związek Nauczycielstwa informuje:

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 pełnomocnik Komitetu Referendalnego Sławomir Broniarz oraz zastępca pełnomocnika Dorota Łoboda wraz z przedstawicielami Komitetu Referendalnego złożą w Sejmie podpisy obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.

Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi następująco: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.

ZNP:

W styczniu br. Związek Nauczycielstwa Polskiego zainicjował obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli ws. reformy systemu oświaty.

31 stycznia br. został powołany piętnastoosobowy Komitet Referendalny, a od 1 lutego br. trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. W zbiórkę zaangażowali się przedstawiciele ZNP, ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów – krytycznie oceniających reformę oświaty.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter