Lewicowy portal codziennych informacji i opinii

ZNP o reformie edukacji: Jeśli nie będzie weta, to referendum

Odstęp wiersza+- ARozmiar czcionki+- Drukuj ten artykuł
ZNP o reformie edukacji: Jeśli nie będzie weta, to referendum

W przypadku podpisania przez prezydenta ustaw wprowadzających reformę edukacji, Związek Nauczycielstwa Polskiego rozważa zainicjowanie obywatelskiego ruchu na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie nowego ustroju szkolnego – informują związkowcy. 

– Związek Nauczycielstwa Polskiego poprosił w grudniu 2016 r. prezydenta Andrzeja Dudę o zawetowanie ustaw wprowadzających reformę edukacji lub o zarządzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy systemu edukacji. W przypadku podpisania ustaw wprowadzających reformę edukacji, Związek Nauczycielstwa Polskiego rozważa zainicjowanie obywatelskiego ruchu na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie nowego ustroju szkolnego – czytamy w komunikacie ZNP.

Związek zwróci się o wsparcie i przeprowadzenie ewentualnej kampanii referendalnej w sprawie reformy edukacji do wszystkich obywateli, podmiotów i stowarzyszeń krytycznie oceniających reformę oświaty przygotowaną przez minister edukacji Annę Zalewską.

Przejdź i podziel się z innymi:
Wyślij email do tego postu

0 komentarzy i opinii

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *

Dr hab. Jarosław Flis: Ograniczenie kadencji prezydentów miast to nie jest dobry pomysł

Odwiedź nas

twitter